Posted in Auto moto
25.1.2018

Údržba klimatizácie

Pre niekoho stačí ak ho len umyjete či povysávať. No to nemusí stačiť. Musíte sa pozrieť aj pod kapotu pod ktorou sa nachádza množstvo hadiciek či rôznych súčiastok o ktoré sa musíte postarať. Nehovoriac o klimatizácií v ktorej sa množia množstvo baktérií.
 
ferrari

»          Áno je treba aby ste vyčistili aj klimatizáciu. Môže sa v nej nachádzať množstvo baktérií ktoré spôsobujú nepríjemné zápachy. 
 
Kvapalina sa mení z tekutej na plynu , a tým vzniká chladní vzduch. Tento vzduch sa práce vyparuje z vyparniku a ak sa termo vyparniku nevizifinkuje , môže sa po jeho spustený spustiť nepríjemný zápach. Ak tento vyparnik nebudete pravidelne čistiť , môžu sa baktérie množiť , a baktérie môžu upachať hadičky cez ktoré preniká tento vzduch. Ak sa upachajú, potom budete musieť rozobrať celú palubnú dosku.

palubka
 
»          Zápach klimatizácie sa nedá odstrániť žiadnym osviežovačom vzduchu. Toto zápach osviežovač prebije a nemiesto peknej vône budete mať vo svojom aute hnusný odporný zápach. Preto je dobré ak navštívite autorizovaný servis ktorý sa  klimatizácie postará . Majú totiž zariadenie ktoré dokáže odstrániť zápach z bakterii . Prípade ak sa rozumiete autám , môžete vyčistiť klimatizáciu aj sami, pomocov granátového čistiaca ktoré odstránia baktérie aj nepríjemný zápach.
 
Neviem koľko oprava klimatizácie bude stáť , avšak môže to závisieť aj od roku výroby auta.  Samotnú udržbu klimatizácie nie je dobré ak robíte každy mesiac , stačí ak údržbu urobíte raz za mesiac a môžte to byť pred jarou , alebo počas horúcich letných dní , keď sa spúšťajú klimatozavie na autách.

klimatizace
 
»          Na záver upozornenie. Klimatizaciu by mal robiť len servis , pokiaľ sa nerozumiete autám radšej to nechajte na odborníkov pretože zlá údržba môže spôsobiť že sa môžu poškodiť hadičky , či čerpadlo na klimatizacii, a oprava Vás môže vysť až na niekoľko stoviek eur závislosti od poškodenia. 

5/5 - (1 vote)