Posted in Cestovanie
26.11.2019

Stihnete sa rýchlo zbaliť?

Už roky plánujete dovolenku pri mori, no financie nepustia, a tak sedíte doma? Ak ste sa v tejto vete našli, dovolenky Turecko last minute happytravel.sk sú práve pre vás. Jedinou drobnosťou, ktorú budete musieť zvládnuť, je rýchle balenie kufrov.

Kamenný most nad riekou, z ktorého visí turecká vlajka

Prečo LAST MINUTE?

Takzvané „last minute“ dovolenky majú jednu spoločnú vec, a to že si svoj let a pobyt v cieľovej destinácii neplánujete rok, či pol roka dozadu, ale po zaplatení zájazdu odlietate do niekoľkých dní. Ak sa pýtate, prečo by ste sa mali nechať nahovoriť na takúto šialenosť, odpoveď je veľmi jednoduchá. Na takejto dovolenke ušetríte nemalé peniaze. Ak chcete ušetriť čo najviac, mali by ste si vyberať zájazdy s čo najbližším dátumom odletu. Vtedy môže byť ich cena nižšia pokojne aj o šesťdesiat, či dokonca sedemdesiat percent.

Prečo práve Turecko?

Pre mnohých ľudí, znie predstava dovolenky v Turecku zvláštne. Bohužiaľ je to tak, že táto krajina z počutia nemusí vyzerať ako ideálna dovolenková destinácia. V skutočnosti sa však jedná o jednu z najviac vyhľadávaným lokalít. Turecko by sme mohli opísať ako krajinu, ktorá ponúka mnohé možnosti pre milovníkov luxusu, nákupov, ale taktiež pre tých, ktorí milujú šport a nádhernú prírodu. Mnohé z hotelov sa totiž síce nachádzajú priamo v meste, alebo v jeho tesnej blízkosti, avšak už o niekoľko stoviek metrov ďalej sa ocitnete v panenskej prírode, ktorú neuvidíte len tak hocikde. V Turecku nájdete mnohé národné parky a taktiež mestské trhy, obchodné pasáže a množstvo reštaurácií s úžasným lokálnym jedlom. Ak sa teda v rámci vašej rodiny nedokážete dohodnúť na mieste, ktoré bude vyhovovať všetkým, práve ste našli riešenie.

Autobus s nápisom „ISTANBUL“ v meste

Dovolenkovať tu môžete vo viacerých vychytených rezortoch. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí určite časť Belek, SIde a Alanya. Konečný výber je však len a len na vás.