Posted in Auto moto
10.11.2018

Ktorý typ motorky by ste uprednostnili Vy?

Prvé teple dni, kedy je vonku opäť znesiteľne a naskytuje sa nám kopec príležitostí, ako využiť tento krásny čas, kedy prajným pohľadom na nás pozerá aj Slnko nám vravia, že máme eso v rukáve a ako z romantického románu pre chlapov sa tento deň dokonale spája s vytiahnutím motorky a následného pôžitku z dokonalej jazdy a slobody, ktorú dokáže vyčarovať jedine tento stroj.

motorka

Človek, ktorý tomuto čaru podlieha pravidelne si tento pôžitok dokáže vybaviť na základe vlastných skúseností, pričom ostatní môžu iba závidieť alebo sa naopak motivovať a k tomuto koníčku s optimisticko-temnou minulosťou si nájsť cestu takisto. V prvom rade výberom správnej motorky, ktorá by odzrkadlila náš štýl jazdy a následným výberom kvalitného, predovšetkým bezpečnostného vybavenia.
Každý z nás by mal prezentovať alebo uprednostniť originálny typ jazdy, ktorý by dokonale odzrkadlil jeho predstavy a vlastné dôvody, kvôli ktorým sa rozhodol práve pre investíciu do motorky. Preto sa zamerajme minimálne na pár základných kategórií a pozrime sa, čo môžeme očakávať a ktorý typ by sa najskôr hodil k nám a k našim predstavám o jazde na motorke.

Športové motorkyvyplnia predstavu každého, kto chce byť všade prvý, nerád stráca čas a žije pre adrenalín. Prioritnou vlastnosťou je v tomto prípade hlavne rýchlosť a sila, no o niečo menší dôraz sa kladie na komfort z jazdy, najmä pri zatáčaní, kedy sa vaše koleno takmer dotýka zeme. Takisto sa hodí upozorniť na časté nehody a varovanie, aby ste obzvlášť v tomto prípade dôkladne dodržiavali bezpečnosť na cestách a jej pravidlá.

motocykl

Kompromis- „Naháč“ je typ motorky, ktorý je vlastne slušnou strednou cestou, no pozor, s takisto veľmi slušným výkonom. Rozdiel je hlavne vo vzpriamenom posede a vyšší dôraz sa kladie na pohodlie jazdca. Prezývka „naháč“ vznikla na základe tela bez kapoty, poprípade s polokapotou. Tento typ motockylov je veľmi univerzálny a má praktické využitie v podstate pre každého.
Choppermá špecifický, veľmi originálny dizajn, ktorý určite dobre poznáte z filmov o motorkároch. Ten mohutný typ, ktorý sa hodí k drsným chlapíkom v koženke, čo nemajú problém tento stroj riadiť. Prioritná voľba pre toho, kto nehľadá len rýchlosť alebo komfort, ale skrátka skutočný pôžitok z motorkárskeho života.
Všade, kde je kvalitná motorka nesmie chýbať kvalitné vybavenie a overené značky bezpečnostných doplnkov ako napríklad AGV.