Posted in Služby
27.1.2019

Ako schudnúť zdravým spôsobom?

Vyššie uvedené platí aj pre ľudí, ktorí náhle začnú hladovať. Diéty, ktoré prísne obmedzujú kalórie alebo povoľujú len určité druhy potravín, môžu viesť k nedostatku živín a vitamínov, ktoré vaše telo potrebuje.

ovocný salát

Takže, ak potrebujete schudnúť, čo máte robiť?

Energetické potreby a strata hmotnosti

Vaše telo používa potravu na získanie energie a ukladá akékoľvek nadbytočné množstvo energie v podobe tuku. To znamená, že ak budete jesť viac jedál, než vaše telo potrebuje pre každodenné aktivity a údržbu buniek, priberiete www.shtoor.sk/chudnite-a-budte-zdravy/.

Ak chcete schudnúť, musíte prinútiť svoje telo, aby využilo tieto zásoby tuku. Najefektívnejším spôsobom, ako to urobiť, je:

znížte množstvo kalórií, ktoré konzumujete
zvýšte úroveň svojej činnosti

To je dôvod, prečo odborníci hovoria o chudnutí z hľadiska stravovania a cvičenia.

Zavádzajte zmeny postupne

Malé zmeny môžu spôsobiť veľký rozdiel. Jedna extra sušienka za týždeň môže viesť k nabratiu ďalších kíl za rok – odstráňte teda sladkosti z potravy a to, čo by ste pribrali, môžete schudnúť.

Vymeňte plnotučné mlieko za polotučné, urobte si čas na raňajky.

Mali by ste premýšľať o strate hmotnosti v zmysle trvalých zmien vašich stravovacích návykov. Zatiaľ čo ciele úbytku hmotnosti sú zvyčajne stanovené v týždňoch, v konečnom dôsledku ide o udržanie týchto zmien v priebehu mesiacov a rokov a nakoniec o zmenu životného štýlu.

posilovna

Zvýšte aktivitu

Pohybom sa prebytočných kilogramov zbavíte zaručene.

Bez ohľadu na to, či nenávidíte telocvične či dokonca ľahké cvičenie, napríklad krátka 20 minútová prechádzka môže byť prospešná, a ešte niekoľkokrát do týždňa.

Kedykoľvek cvičíte viac ako obvykle, spálite prebytočné kalórie a tuky.
Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť aktivitu. Tímové športy, kurzy aerobiku, beh, chôdza, plávanie a cyklistika – to všetko vám zlepší kondíciu.